Rozbiórki ścianek

Rozbiorki scianek

W zakresie prac związanych z rozbieraniem ścian działowych konieczne są odpowiednie przygotowania gruntu. Teren musi być właściwie zaaranżowany, a zatem chodzi o stosowne przygotowanie lokum przylegającego do muru, który chcemy zlikwidować. Nie chodzi wyłącznie o przesunięcie elementów meblowych, ale przede wszystkim o odłączenie sieci oraz zdemontowanie wszelkich przewodów i sieci. W ten sposób możemy uniknąć ewentualnych wypadków podczas pracy. Kolejny aspekt dresówki to zaklejenie otworów okiennych też drzwiowych poprzez zastosowanie folii.
To daje opcję ograniczenia zabrudzeń, w tym przenikania osadów i pyłów do innych pomieszczeń sąsiadujących z tym, w którym aktualnie trwają prace rozbiórkowe. Istotne jest też, aby pomyśleć o zabezpieczeniu gruntu, przez co rozumie się przykładowo nałożenie zabezpieczających materiałów – mogą to być folie, jak także i styropian. Gruba folia nie będzie http://www.domy-balik.pl/ wystarczająca jeżeli mamy drewno, które łatwo jest uszkodzić. Dobrym wariantem, który na pewno zagwarantuje sto procent bezpieczeństwa będą deski, kartonowe płyty czy też płyty pilśniowe. Na nie natomiast umieszczamy folię. Jeżeli natomiast chodzi o same roboty, to praca powinna polegać na tym, że zaczynamy od zrobienia otworu w ścianie.
Robi się go w najwyższym punkcie. Później nie burzymy wszystkiego na raz, aby runęło na podłoże i je uszkodziło, lecz wyciągamy po cegiełce. Może i jest to bardzo czasochłonne, ale przy okazji bezpieczne – zarówno dla pracowników, jak także i dla naszego lokum mieszkalnego. Nie zaczynajmy prac rozbiórkowych ścianek działowych od burzenia murów od dolnej części. Nie jest także dopuszczalne, aby cegły znajdowały się w jednym miejscu, musimy je sensownie porozdzielać, najlepiej układać przy murach.