Montaz paneli
Wcale nie jest trudne odpowiednie zamontowanie paneli. Jest to jeden z najbardziej popularnych wariantów materiałowych, które odznaczają się przede wszystkim trwałością, dużą estetyką i funkcjonalnością. Musimy wiedzieć, że samo zamontowanie tychże tworzyw wykończeniowych wcale nie jest trudne. Jest to dość prosty mechanizm wykładania, jaki da się zrobić nawet bez pomocy specjalistycznej ekipy. Możemy zrobić to samodzielnie. Zanim jednak przystąpimy do wszelkiego typu robót, konieczne jest przede wszystkim właściwe przygotowanie paneli podłogowych. Panele te muszą zostać pozostawiane na parę dni w pomieszczeniu, gdzie mają być wyłożone.
Najczęściej zostawia się je w opakowaniach, w których je kupiliśmy, ale specjalnie w celu zapewnienia im dostępu powietrza powinny być stosownie wywietrzone. Wtedy mają dostęp powietrza. Wilgotność nie będzie w środku paczki większa, a wyrówna się z wilgotnością na zewnątrz, w pomieszczeniu. Ogólnie we wnętrzu zaleca się aby była temperatura nie przekraczająca dwunastu stopni Celsjusza. Wilgotność optymalna w pomieszczeniu ma natomiast wynieść między pięćdziesiąt a sześćdziesiąt procent. Oczywiście bardzo istotne jest także należyte przygotowanie powierzchni podłogowej, jaka powinna być równa, mocna, trwała, ale też sucha a nie wilgotna i stosownie wyczyszczona.
Jeżeli już inwestujemy w ekipę robotniczą, zastosujmy masę samopoziomującą. Jest to zalecane zwłaszcza wówczas, gdy mamy spore nierówności w podłożu. Przy gruncie nierównym minimalnie, wymagane już nie jest wykorzystanie masy samopoziomującej, co zwyczajne szpachlowanie. Można także zeszlifować owe grudki, aby powierzchnię wyrównać. Następny krok to przygotowanie podłoża poprzez rozłożenie na nim przeciwwilgociowej folii paroizolacyjnej. Dodatkowo na niej kładzie się specjalny piankowy i elastyczny podkład, który też może być zrobiony z pilśniowych płyt.